דלג לתוכן דלג לפוטר

סיפורי הצלחה – עונש מקל יוצא דופן של 400 שעות שירות לטובת הציבור

כנגד י.מ. הוגש כתב אישום חמור על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה בגין השמטת הכנסות, שימוש בחשבוניות מס פיקטיביות על מנת להתחמק מתשלום מס, וכן זיוף תלושי שכר, בסכום של כ- 2.5 מיליון ₪. הודות לטיפול משרדנו נגזר על י.מ. עונש מקל יוצא דופן של 400 שעות שירות לטובת הציבור.

 

קישור לכתבה המלאה >

 

כנגד י.מ. קבלן עבודות בניין, אשר שימש כמנהל פעיל של 2 חברות בניה הוגש כתב אישום חמור על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה, לפיו ביצע שורה ארוכה של עבירות מס חמורות באמצעות החברות ובכלל זה, השמטת דיווח על הכנסות בסכום של 1.3 מיליון ₪, שימוש בחשבונית פיקטיביות בסכום של כמיליון ₪ לשם הגדלת הוצאות, וכן הוצאת תלושי שכר פיקטיביים בסכום של כ-מאה אלף ₪.

 

במסגרת הליך משפטי ארוך ומורכב, הצליח משרדנו לשכנע את בית המשפט, כי נפלו מחדלים משמעותיים תחת ידי היחידה החוקרת. בנוסף, העלה משרדנו טיעונים משפטיים, כבדי משקל, המצדיקים הקלה בעונשו של י.מ. ובכלל זה הליך שיקום ממושך אותו עבר, שינויים מקלים בחקיקה ובפסיקה מן העת האחרונה, לרבות תיקון 133 לחוק העונשין, מסקנות דו"ח ועדת דורנר – הועדה הציבורית לבחינת מדיניות הענישה והטיפול בעבריינים ועוד.

 

בית המשפט השתכנע, כי עניינו של י.מ נמנה על אותם מקרים מיוחדים המצדיקים סטייה לקולא ממתחם הענישה מחמת שיקולי שיקום, והשית על י.מ. עונש מקל באופן יוצא דופן, של 400 שעות של"צ, לצד קנס בסך של 15,000 ₪.

המלצות

backtotop
X
Call Now Button דילוג לתוכן