דלג לתוכן דלג לפוטר

סיפורי הצלחה – נכסי מקרקעין, יאכטה, תכשיטים ומזומן בשווי של עשרות מיליוני שקלים הושבו לקבלן

נכסי מקרקעין, יאכטה, תכשיטים ומזומן בשווי של עשרות מיליוני ₪, אשר נתפסו על ידי המדינה מכוח הרואות חוק איסור הלבנת הון, הושבו לידיו של הקבלן ס.ל, בתום מאבק משפטי מוצלח, אשר נוהל על ידי משרדנו.

 

כנגד ס.ל. קבלן מאזור המרכז וארבע חברות שבשליטתו, הוגש כתב אישום חריג בחומרתו, בגין ביצוע שורה ארוכה של עבירות על פי חוק מס ערך מוסף, פקודת מס הכנסה, חוק איסור הלבנת הון וחוק העונשין.

 

ס.ל הואשם, בין היתר, בהוצאה ובקיזוז של חשבוניות פיקטיביות בסכום של למעלה מ-92 מיליון ₪, בהלבנת הון בסכום של למעלה מ-78 מיליון ₪, וכן בהשמטת הכנסות בסכום של למעלה ממיליון ₪. בנוסף הואשם ס.ל. בהברחת 3 מכולות, בקבלת דבר במרמה, בשיבוש והדחה בחקירה ובעבירה של בריחה ממשמורת חוקית.

 

במקביל להגשת כתב האישום נתפס רכושו של ס.ל מכוח חוק איסור הלבנת הון, ובכלל זה נתפסו נכסי מקרקעין, יאכטה, תכשיטים ומזומן בשווי של עשרות מיליוני ₪.

 

במסגרת ניהול ההליך המשפטי משרדנו הצליח לשכנע את בית המשפט, כי נפלו מחדלים רבים תחת ידי התביעה ותחת ידי היחידה החוקרת, לרבות הגשת חלק מן האישומים לאחר תקופת ההתיישנות, הגשת כתב אישום מבלי שהתקיימה זכות השימוע, וכן הגשת כתב אישום, תוך הפרה גסה של עקרון השוויון, ונקיטה במדיניות של אכיפה בררנית.

 

בתום הליך משפטי ממושך הסכימה המדינה, באופן חריג, ומבלי שהדבר ישמש תקדים לתיקים אחרים, להשיב לידיו של ס.ל. את כל רכושו התפוס!

המלצות

backtotop
X
Call Now Button דילוג לתוכן