דלג לתוכן דלג לפוטר

סיפורי הצלחה – הסדר טיעון אל מול המדינה לפיו י.א ירצה עונש של עבודות שירות בלבד

כנגד י.א, עוסק בתחום הבנייה, הוגשו 2 כתבי אישום נפרדים: האחד, בגין שימוש בחשבוניות מס פיקטיביות בסכום של למעלה מ-3 מיליון ₪ והשני, בגין אי דיווח במועד ואי תשלום מס בגין עסקאות בסכום של 1.4 מיליון ₪.

הודות לטיפול משרדנו נחתם הסדר טיעון אל מול המדינה לפיו י.א ירצה עונש של עבודות שירות בלבד.

 

י.א פנה למשרדנו כאשר חרב בדמות מאסר בפועל ממושך, מתנוססת מעל ראשו.

 

כנגד י.א. הוגשו 2 כתבי אישום נפרדים על ידי רשויות מס ערך מוסף: האחד, תיק חמור בגין ניכוי חשבוניות מס פיקטיביות בסך של למעלה מ-3 מיליון ₪, והשני, תיק טכני – בגין אי דיווח לרשויות מס ערך מוסף על עסקאות בהיקף של כ 1.4 מיליון ₪. בנוסף, כנגד י.א עמד מאסר על תנאי חב הפעלה, בגין תיק מסים אחר, בו הורשע, כאשר במהלך תקופת התנאי שב לבצע עבירות.

 

עמדתה העונשית של המדינה בתחילת משא ומתן עמדה על עונש מאסר בפועל ממושך. משרדנו ניהל משא ומתן אינטנסיבי אל מול התביעה, במסגרתו הצלחנו לשכנע את התביעה, כי לא היה בסיס להגשת כתב אישום לגבי חלק מן האישומים.

 

בנוסף, העלנו טענות מקדמיות המצדיקות הקלה בעונשו של י.א, ובכלל זה טענת שיהוי, טענה לאכיפה בררנית, לצד טיעונים משפטיים נוספים (דו"ח ועדת דורנר, תיקון 133 לחוק העונשין המאפשר ריצוי עונשי מאסר קצרים על דרך של עבודות שירות ועוד).

 

בסיומו של הליך משא ומתן ממושך הסכימה המדינה לערוך תיקון מקל בכתב האישום החמור, לאחד את 2 התיקים הפליליים ולהסתפק בענישה מקלה ביותר, בנסיבות העניין, של 9 חודשי עבודות שירות. בנוסף, הסכימה המדינה כי עונש המאסר על תנאי חב ההפעלה, ירוצה בחופף לעונש של 9 חודשי עבודות השירות, כך שבפועל ירצה י.א 9 חודשים בגין 3 התיקים

המלצות

backtotop
X
Call Now Button דילוג לתוכן